دادستان بهبهان خبر داد

جزئیات جدید از پرونده نهرخواری در بهبهان

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان در خصوص دستگیری تعدادی از پرسنل ادارات در پرونده موسوم به نهرخورای توضیح داد.

 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان گفت: یک نفر از این افراد از کارکنان اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان بهبهان است که روز گذشته دستگیر و زندانی شد و پرونده تخلف آن‌ها به دادگاه ارسال شده است.

علیرضا قاسمی نژاد افزود : ۲ماه پیش یکی از نهر‌های شهرستان بهبهان با همکاری چند اداره به صورت غیر مجاز با نخاله‌های ساختمانی پوشانده شده و به عنوان زمین به مردم فروخته شد. این نهر یک مسیر سیلابی است که پس از پر شدن تعدادی از مردم این زمین‌ها را خریداری کردند و در آن ساخت و ساز انجام دادند که در صورت وقوع سیلاب جان تمامی این افراد که در این مکان ساخت و ساز کرده اند به خطر می‌افتد.

قاسمی نژاد در ادامه گفت : این افراد با اقدامات غیر قانونی این نهر را تغییر کاربری دادند و تبدیل به زمین و اراضی مسکونی کردند.
در گزارش اولیه میزان زمین تغییر کاربری داده شده ۲۶ هزار متر مربع بوده، اما با تحقیقات بیشتری که انجام گرفت مشخص شد که مساحت بسیار بیشتر از این میزان است.

وی گفت: این نهر از داخل شهر بهبهان عبور می‌کند که متخلفان با جا به جایی پلاک ثبتی آن را تغییر کاربری داده وارد محدوده شهر کردند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان با بیان اینکه تخلفات متعددی در این موضوع رخ داده است اظهار داشت: متهمان بیشتری در این پرونده قرار دارند که با تکمیل تحقیقات اقدامات لازم انجام می‌شود.

 

منبع