توصیه های پلیس بهبهان به شهروندان در خصوص پیشگیری از سرقت موتورسیکلت

سارقان در کمین اموالتان، منتظر سهل انگاری شما هستند.

🔹این روزها بدلیل بالابودن قیمت موتورسیکلتها، سارقان بیش از پیش تمایل به سرقت این وسیله نقلیه دارند و متاسفانه سهل انگاری برخی مالکان در نگهداری موتورسیکلت های خود، راه را برای سارقان باز گذاشته و سرقت را برایشان آسان کرده است.

🔹خوب است بدانیم، با رعایت برخی نکات امنیتی، به راحتی می توانیم دست منحوس دزدان را از اموال خود کوتاه کرده، اموال، آرامش و آسایش خود را محفوظ داریم.

👇🏻 چند توصیه پلیس به دارندگان موتورسیکلت:

📌موتور سیکلت خود را هنگام پارک نمودن به تجهیزات بازدارنده مجهز کرده و حتی المقدور با قفل و زنجیر استاندارد آنرا به شیی ثابت و محکم -حتی در منازل- متصل نموده و حتی المقدور در شعاع دید خود، افراد مطمئن و دوربین های مداربسته قرار دهید.

📌گاها برخی شهروندان با این توجیه که -هیچوقت در محله ما سرقت نشده- موتورسیکلت خود را رها کرده و به منازل می روند، به جد توصیه میشود حتی برای لحظه ای کوتاه، موتورسیکلت خود را خصوصا در حالت روشن ترک نکنید و بدانید سارقان در کمین بوده و منتظر سهل انگاری شما هستند.

📌 از تحویل موتورسیکلت خود به اشخاص ناشناس حتی برای چند دقیقه کوتاه خودداری کنید.

📌 در صورت امکان موتور سیکلت خود را در پارکینگ های عمومی که دارای مسؤول مشخص است پارک کنید.

📌از به جای گذاشتن هرگونه اسناد و مدارک موتور سیکلت خود در قسمتهای مختلف موتورسیکلت خودداری کنید.

📌موتورسیکلت خود را شماره گذاری نموده و پلاک اخذ شده را بر روی آن نصب کنید.

📌 به دلیل اینکه موتورسیکلت وسیله ای است که ممکن است برای اقدامات مجرمانه از آن سوءاستفاده شود، بنابراین مراقبت از آن را جدی بگیریم.

📌و در آخر بدانید هر چه قیمت موتورسیکلت شما گران تر باشد، چشم طمع سارقان بیشتری را به خود جلب می کند، پس باید بیشتر مراقب باشید.