گلایه شهروندان بهبهان از حفاری ها در معابر شهری

عدم ترمیم حفاری ها در معابر بهبهان و مشکلات بسیار برای شهروندان

علی اسود | پایگاه خبری بهبهان صدا: این روزها کمتر معبر و خیابانی در بهبهان یافت می‌شود که اثری از حفاری ، دست انداز و فرسودگی آسفالت در آن به چشم نخورد.

معابری که به دنبال حفاری‌های گسترده برخی دستگاه‌های خدمات رسان آسفالت آن ها یا به همان حالت خاکی رها شده و یا نیم بند دوخت و دوز شده، که بنا به گفته شهروندان هزینه‌های زیادی روی دست صاحبان خودروها گذاشته و گاها سلامت آن ها را نیز تهدید می کند.

متاسفانه در شب های گذشته بدلیل نبود علایم هشدار دهنده در محل عملیات اداره اب و فاضلاب در خیابان شهید نحوی، متاسفانه خودرو پراید در گودال واژگون شد که خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشت؛ ولی مطمئنا خسارت مالی زیادی برا راننده بوجورد آورد.

آنچه در حال حاضر در بهبهان شاهد هستیم، سبقت دستگاه‌های خدمات‌ رسان برای حفاری خیابان‌هاست؛ اگر چه کار آن ها هم برحسب انجام وظیفه و خدمت به مردم در این عرصه انجام می شود.

اما مجریان پروژه ها باید این نکته را هم مدنظر داشته باشند که حفاری ها بدون ایمن سازی محل پروژه و نصب علایم هشدار دهنده و همچنین ترمیم سریع محل حفاری پس از پایان عملیات می تواند تهدیدی برای شهروندان به حساب آمده و خسارت های مالی و جانی را برای مردم به همراه داشته باشد.

از سوی دیگر چنانچه شهرداری بعنوان طرف قرارداد این دستگاه ها جهت روکش آسفالت نوار حفاری ها می باشد، آسفالت این نقاط نیز بصورت اصولی و بلافاصله پس از اتمام عملیات انجام شود؛ و بصورتی نباشد که تا ماه ها مردم شاهد چاله های خاکی در سطح معابر باشند.

از نهادهای نظارتی بویزه دادستان محترم شهرستان بعنوان مدعی العموم نیز انتظار داریم در راستای احقاق حقوق عامه با قصور و کوتاهی دستگاه ها در این زمینه برخورد شایسته انجام شود.