تعداد ۲۱ نفر در اثر طوفان بهبهان مصدوم شدند / ۵ نفر بستری در بخش جراحی / یک نفر قطع عضو

 

▪️به گزارش پایگاه خبری بهبهان صدا به نقل از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی بهبهان، مورخ ۱۱ مردادماه ۱۴۰۱ متأسفانه ۲۱ نفر در اثر طوفان شدید در بهبهان دچار حادثه شدند.

🔹دکتر رمضان احدی ریاست محترم دانشکده علوم پزشکی بهبهان ضمن اعلام آمار مصدومان گفت متأسفانه تعداد مصدومین حادثه عدد چشمگیری بوده و به حمدالله فوتی‌ای در اثر طوفان در شهرستان نداشتیم.

🔹وی ادامه داد از ۲۱ مصدوم طوفان بهبهان، ۳ نفر کودک زیر ۶ سال، یک دختر ۱۴ ساله، ۱ خانم باردار، ۵ خانم و ۹ آقا بالای ۱۸ سال و دو نفر در دو حادثه رانندگی نیز دچار مصدومیت شده‌اند.

🔹ریاست دانشکده علوم پزشکی بهبهان افزود ۲ خانم و ۳ آقا در بخش جراحی بیمارستان دکتر شهیدزاده بستری هستند که هر دو خانم دچار شکستگی و ضربه در ناحیه لگن و یک آقا در اثر برخورد ورقه آلومینیومی متأسفانه دچار قطع یک بند انگشت شده و در دو حادثه رانندگی نیز ۲ نفر مصدوم شدند.

🔹دکتر احدی ادامه داد چندین مورد ازجمله یکی از کودکان با برخورد ورقه آلومینیومی در ناحیه صورت مصدوم و چندین نفر نیز در اثر برخورد درخت با آنان دچار مصدومیت شدند.

🔹وی ادامه داد برخی از مصدومین از جمله نوجوان ۱۴ ساله در اثر برخورد اجسام پرت شده مصدوم و تعدادی نیز به دلیل عدم امکان حفظ تعادل، برخورد با دیوار و برخورد شدید با در نیز دچار مصدومیت شدند.

🔹ریاست دانشکده علوم پزشکی بهبهان ادامه داد مادر باردار ۲۲ ساله که ۳۷ هفته باردار بوده با برخورد جسم به سر به بیمارستان فریده بهبهانی مراجعه می‌کند که خوشبختانه مشکلی برای مادر و جنین پیش نیامده و هر دو در سلامت به سر می‌برند و مصدوم دیگری نیز از ارتفاع دو و نیم متری به پایین پرت شده بود که از ناحیه کمر دچار مصدومیت می‌شود، خوشبختانه حال عمومی ایشان نیز مساعد گزارش شده و از بیمارستان مرخص شده است.

🔹دکتر رمضان احدی در پایان خاطرنشان کرد مجموعه دانشکده از زمان اعلام احتمال وقوع بحران تمامی اقدامات لازم ازجمله تهیه سوخت برای برق اضطراری و ماشین‌ها توسط مسئولین مربوطه انجام و تمامی پرسنل برای وقوع هرگونه حادثه احتمالی در حالت آماده باش قرار گرفتند.